Slepičí farma Lovy´s Free Range Eggs

Vítejte na naší rodinné farmě, v krásné přírodě Berounska. Základem chovu je volnost a respekt ke všem našim zvířatům. Slepicím poskytujeme přirozené a láskyplné prostředí. Žijí v harmonii s přírodou, mají dostatek prostoru, čerstvého vzduchu a přirozeného sociálního kontaktu.

Zaměřili jsme se na volný chov slepic s možností venkovních výběhů a rozsáhlých travnatých ploch. Nosnice si tak užívají přirozeného hrabání a velkého prostoru. Nestresujeme slepice stříháním zobáků, omezením prostoru a dalšími nevhodnými praktikami, běžnými pro intenzivní chovy. Péče o nosné slepice zajišťují školení a odpovědní pracovníci. Naše farma je pod stálou veterinární kontrolou a jsou zde prováděny periodické prohlídky zdravotního stavu všech chovaných slepic.


Chováme plemeno Lohmann Brown

Chováme plemeno Lohmann Brown, které je známé svými velkými a lahodnými vejci. Slepice živíme krmivem vypěstovaným na našich polích, Máme tak naprostou kontrolu nad celým procesem – od výsadby po sklizeň. Krmivo pro naše nosnice je čistě přírodní. Neobsahuje chemikálie, antibiotika, ani žádné umělé doplňky stravy pro podporu intenzivní snášky. Je tak zaručen maximální vitální prospěch nosnic a jejich vejce proto obsahují všechny důležité vitamíny a minerály - jsou zdravá a výživná.

Každý den pečlivě sbíráme vejce a uchováváme je v chladných a sterilních podmínkách. Proto garantujeme zachování jejich čerstvosti, kvality a splnění přísných hygienických podmínek.


O nás - Velkostatek Tetín s.r.o.

Od roku 1993 se věnujeme farmaření a výrobě produktů od masa ze skotu Aberdeen Angus, přes uzeniny, mléko a sýr až po med. Naším prvořadým cílem je ekologická a udržitelná výroba. Všechna krmiva jsou z vlastní produkce.

Využíváme léty vyzkoušené postupy obhospodařování polí, minimalizujeme používání chemických prostředků a naše produkty tak nejsou zatíženy látkami poškozujícími zdraví.

Jako rodinná farma spolupracujeme s místními rodinami, které sdílí naši vášeň pro kvalitní výrobky. Myslíme také na budoucnost a rozšiřujeme portfolio o nové projekty, abychom vám nabídli ještě více zdravých farmářských produktů. S námi máte jistotu kvality, udržitelnosti a kontinuity dodávek.


Kde můžete naše vejce zakoupit

A) výdejní automaty - vejce volný chov

 • OC Nový Smíchov, prostor u eskalátoru z parkoviště P–1
  Plzeňská 233/8, 15000 Praha 5 - Smíchov - odkaz na mapu
   
 • OC Šestka, nalevo od hlavního vchodu z prostoru krytého parkoviště
  Fajtlova 1090/1, 16100 Praha 6 - Ruzyně - odkaz na mapu
   
 • OBI Králův Dvůr, Česko Farm shop na přilehlém parkovišti
  Plzeňská 475, 26701 Králův Dvůr - odkaz na mapu

B) prodej na farmě
Leč sady Míru 344, 267 27 Liteň - Leč - odkaz na mapu

C) kamenná prodejna Farm shop Tetín
náměstí Kněžny Ludmily 1, 266 01 Tetín - odkaz na mapu

OC Šestka

OC Smíchov - Automat se nachází v 1.patře, mezi čistírnou oblečení Cleany a Fresh barem UGO

OBI Králův Dvůr


Výdejní automaty – vejce volný chov

Naše vejce můžete koupit ve výdejních automatech instalovaných na strategických místech, zatím v Berouně a v Praze. Stačí si vybrat počet vajec, zaplatit kartou a užít si domácí snídani.

Do výdejních automatů zavážíme čerstvá vejce každý den a vejce nejsou starší pěti dnů. 

Výhody nákupu přes výdejní automat

 • nonstop otevírací doba – můžete koupit vejce kdykoliv 24/7
 • čerstvé produkty – vejce jsou pravidelně doplňována, nejsou starší pěti dnů
 • pohodlný nákup – vyberte počet vajec, zaplaťte kartou, užijte si domácí snídani
 • podpora lokálních farmářů

Kamenná prodejna Farm shop Tetín

Pokud vás naše produkty zajímají a chcete se dozvědět více, zavítejte do našeho Farmshopu Tetín. V naší kamenné prodejně naleznete celou naši nabídku, a naši zkušení pracovníci vám rádi podají informace o tom, jak vznikají naše výrobky - od pěstování surovin po konečnou výrobu.

Dozvíte se, že všechny naše potraviny pochází z lokální produkce a neobsahují zbytečné chemikálie či konzervanty. Budete mít příležitost setkat se přímo s těmi, kteří vaše potraviny vyrábějí, a nahlédnout tak pod pokličku farmářského života.

Když nakupujete přímo u nás, podporujete malé a střední zemědělce a zachováváte tradici venkovských oblastí. Navíc, díky přímému prodeji, můžeme nabídnout výrobky za příznivé ceny bez dodatečných nákladů na distribuci a prodejní marže.


Ceník vajec

Cena vajec z farmářského chovu s volným výběhem je vždy vyšší než ta, kterou zaplatíte za vejce z intenzivních chovů. Ale v běžných intenzivních chovech chybí respekt ke zvířatům, volnost, prostor a přirozené láskyplné prostředí. V důsledku toho jsou nosnice vystaveny stálému stresu. Je vědecky prokázáno, že vejce od nosnic z farmářského chovu mají odlišný obsah vitamínů a živin, než vejce z intenzivního chovu. Farmářsky chované slepice jsou „šťastnější“, proto snášejí zdravější vejce.

Farmářský chov nosnic s venkovním výběhem znamená vyšší náklady na stravu, na větší prostor pro nosnice, ochranu proti nemocem od volně žijícího ptactva a větší tým lidí, kteří se o naše slepice starají. To vše ovlivňuje konečnou cenu vajec, podobně jako u produktů s certifikací Fair Trade. Přesto věříme, že si naše vejce najdou cestu k vašemu stolu. Vždyť když je konzumujete, víte, že máte v ruce kvalitní produkt od spokojené nosnice, o kterou jsme se postarali s maximální péčí a odpovědností.

V případě pravidelného odběru většího počtu vajec, sjednáváme individuální cenovou nabídku. Pokud máte zájem o naše vejce, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám odpovíme na vaše dotazy a přání.